Srdiečka

srdiecka_iconTRIEDA  SRDIEČKA:  2-4 ročné deti

UČITEĽKY:

Ľudmila Obertová, triedna učiteľka

Mgr. Ľudmila Romancová, zástupkyňa riaditeľky školy


DEnné usporiadanie činností

630 – 845 Hry a hrové činnosti, pohybové cvičenie
845 – 900 Desiata
900 – 1000 Edukačná aktivita, hry, pohybové hry
1000 – 1130 Pobyt vonku
1130 – 1200 Obed
1200 – 1430 Hygiena, príprava na odpočinok, odpočinok
1430 – 1630 Olovrant, hrové činnosti, pobyt vonku, edukačná aktivita

 

Všeličo v jeseni...

Cvičíme

Vyfarbujeme obrázky...

Dopravné prostriedky

Bezpečnosť na ceste

Hráme sa aj učíme...

Výstava jesenných darov prírody v kostole

Netradičná cesta do Banského múzea v Novej Bani

V rámci školských aktivít na rok 2022-2023 sme 22. 09. 2022 navštívili Banské múzeum v Novej Bani. Prostredníctvom detskej výtvarnej vernisáže sme si zaspomínali na krásne slnečné leto pod názvom OBRÁZOK PRE DARINKU. Do výtvarnej súťaže sa zapojili aj naše deti. Našim cieľom bolo podporovať u detí vnímanie umeleckých diel výtvarnými činnosťami. Na prízemí Banského múzea sme si pozreli výstavu predmetov, ktoré využívali naši predkovia veľmi dávno. Výstava bola inštalovaná pri príležitosti 70. výročia vzniku Banského múzea. Ďakujeme dobrému pánovi Mgr. Rudolfovi Nádaskaymu za príjemnú atmosféru a sprevádzanie počas oboch výstav.

Návšteva Zveroparku 28. 06. 2022 .

Na konci školského roka sme zorganizovali exkurziu do Zveroparku v Revištskom Podzámčí. Pre nás všetkých to bolo miesto, kde je krásna príroda, zaujímavé zvieratká, zákutie s vodopádom, jazierko plné rýb a mnoho ďalších atrakcií. Dnes nám zveropark ponúkol hladkací kútik, v ktorom sa deti potešili s rôznymi druhmi kozičkami, ovečkami i zajačikmi. Previezli sme sa ZveroKUKom - malým vláčikom po celom parku za voľne žijúcimi lesnými zvieratkami. Ani sme nevedeli, že sa až o vyše 40 druhov zvierat starajú dobrá ľudia. Bolo to jednoducho ideálne miesto pre oddych, poučenie a zábavu pre malých aj veľkých. Ďakujeme.

21. jún, MEDZINÁRODNÝ DEŇ KVETOV

Kvety sú farebným skvostom prírody. Deti z triedy Srdiečok sa na vychádzke potešili krásou kvitnúcich kvietkov uviazané vo váze alebo v kvetináči, ktoré si namaľovali na výtvarnej výchove.

DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY

Cestujeme vláčikom alebo autom...

ŽIVOT PRI VODE...

Zastavíme pri potôčiku a pozorujeme bociana... Dlhý zobák, dlhé nohy, vo vode si kráča. Rybku, žabku uloví si, aké je to vtáča? Uhádni!

TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI

V materskej škole sme si v rámci Medzinárodného dňa detí naplánovali akciu Týždeň detskej radosti, ktorá sa konala od 30. 05. do 03. 06. 2022. Naše heslo bolo \"ČAS STRÁVENÝ HRANÍM SA S DEŤMI NIE JE NIKDY STRATENÝ\" Každý deň sme s deťmi zrealizovali rôzne aktivity. V triede Srdiečok prvý deň sme mali tvorivé dielne \"Tešíme sa na leto\". Druhý deň sa deti hrali so svojimi hračkami, ktoré si priniesli z domu a oživili sme deň discotékou. Tretí deň sme privítali deti novými hračkami, hrami na školskom dvore a v pieskovisku. Veľkú radosť mali deti z hry s bublifukom. Štvrtý deň sme navštívili CVČ, v ktorom sa odohralo divadelné predstavenie plné smiechu, zábavy a radosti. Posledný deň sa trieda zmenila na Rozprávkovo, v ktorom deti putovali z rozprávky do rozprávky. Niektoré deti sa prezliekli do detských rozprávkových postavičiek, prečítali sme si peknú rozprávku O červenej čiapočke. Deti sa tešili aj z poslednej aktivity Kreslenie na chodník, ktorú sme zrealizovali na námestí mesta Nová Baňa. Mali sme aj návštevníkov nielen malých ale aj veľkých. Za splnenie úloh deti dostali medaily. Super deti! (pozri fotogalériu) pani učiteľky z triedy Srdiečka

Májové srdiečka.

Máj je mesiacom, keď je už jar v plnom prúde a leto nám klope na dvere Tento mesiac môžete urobiť niečo, čo posilní aj vašu lásku. Láska sa prejavuje vo viacerých podobách. Napríklad práca s deťmi, ich samotná práca a aktivity v triede Srdiečok. Vytvorili sme si kvietky, chrobáčiky, vtáčiky, všeličo z plastelíny a navštívili sme záhradkárstvo v meste.

Deň matiek

Deň matiek je sviatok, ktorý síce pochádza z USA, ale veľmi sme si ho obľúbili. Prečo? Ctíme si prácu našich mamičiek, ich každodennú starostlivosť o celú rodinu. Bolo veľmi pekné si tento sviatok uctiť s našimi mamičkami prostredníctvom slávnostného triedneho aktívu.

APRÍLOVÉ VARIÁCIE

VÝSTAVA

Na výstave v Pohronskom múzeu sme sa dozvedeli všeličo o jarných zvykoch...

HASIČI

Na exkurzii u hasičov sa nám veľmi páčilo!

Cvičíme

V zdravom tele zdravý duch!

JAR

Jar zavítala už aj do našej triedy...

Semienko, semienko, čo len z teba vyrastie?

KARNEVAL 2022

Fašiangy v materskej škole 2022 Fašiangové obdobie je charakteristické množstvom plesov a karnevalov. Aj v našej MŠ sa stal karneval tradíciou. Zorganizovali sme ho dňa 17. 02. 2022 dopoludnia bez rodičov z dôvodu pandémie. Vyzdobili sme si chodbu a triedy maľovanými maskami, balónmi i lampiónmi. Karneval sa uskutočnil po triedach. Deti si doniesli masky, preobliekli sa a razom sa zmenili na rozprávkové postavičky. Karneval sme otvorili spoločným tancom, promenádou v maskách a na spestrenie bol karneval popretkávaný tancom, spevom, súťažami i zábavou. O občerstvenie a pohostenie sa postarali pani kuchárky, nechýbali chutné šišky a džús. Rodičia zabezpečili sladkosti a ovocnú roládu. Ďakujeme deťom i rodičom za prípravu krásnych karnevalových masiek.

Lesná živočíšna ríša

Deň materských škôl

Hlavnou myšlienkou Dňa materských škôl je zvýrazniť význam, poslanie a opodstatnenosť inštitucionálneho predprimárneho vzdelávania v materských školách na Slovensku.

Slávnostný deň bol sprevádzaný bohatou výzdobou jednotlivých tried a chodieb materskej školy a chutným jedálničkom.

Pre rodičov a verejnosť sme vytvorili vernisáž výtvarných prác detí, ktorá bola zverejnená v našom exteriéri.

Pri príležitosti tohto slávnostného dňa sme deťom aj tento rok ponúkli deň plný hier, zábavy, spevu, športu, tanca a výtvarnej kreativity.

Už sa vieme spoločne hrať

Pozorovanie javov v prírode - lúčna kobylka

Pani jeseň bohatá...

POZNÁVAME DRUHY JESENNÝCH PLODOV A ICH FARBY

PRI LEPENÍ SA UČÍME ORIENTOVAŤ NA PLOCHE PAPIERA

Ovocie

Hráme sa aj učíme...

Jeseň v MŠ

Grafomotorické cvičenia - kruhy

Prvé dni v MŠ